Ielogoties

Pieslēgties

Aizmirsi savu paroli?

Izveidot profilu

Es piekrītu Noteikumiem

Reģistrēties

Transportlīdzekļa pirmspirkuma pārbaudes iespējas un nozīme!

Transportlīdzekļa pirmspirkuma pārbaudes iespējas un nozīme!

Kurš gan vēlas kaķi maisā? Lai iegādātos drošu transportlīdzekli, kas ir bez slēptiem defektiem un galvenais dzīvotspējīgs, nepietiek ar saikni ‘’Jā, tas ir mans auto!’’. Diemžēl dzīves realitāte mēdz sist spēcīgāk. Ja arī auto pirmajā brīdī izskatās ideālā stāvoklī un rūc kā bite, var pietikt tikai ar pāris braukšanas reizēm vai izdzīvot vienu ziemu, lai atklātos skarbā patiesība. Katrs 3 auto, kas tiek pārdots gan no privātpersonām, gan autoplačiem, gan saloniem var būt ar slēptiem defektiem. Nepiesardzības vai nezināšanas sekas var novest pie neparedzētiem tēriņiem, tādēļ pirms noskatītais auto tiek iegādāts, obligāta prasība ir transportlīdzekļa pārbaude.

Būt uzmanīgam auto iegādē ir pircēja pienākums, tā ir ne tikai atbildība pret savu un tuvinieku drošību, bet arī pret sava maciņa saturu. Ne viss ir zelts, kas spīd, tādēļ akla uzticēšanās pārdevējiem var slikti atspēlēties.

      Nav retums, kad sludinājumā norādītais nobraukums vai automobiļa izcelsmes vieta izrādījušies klaji meli, tādēļ pirms garāžā iebrauc jauniegādātais transportlīdzeklis, pat pirms tā apskates pie pārdevēja, to ir iepriekš jāpārbauda. Kā? Ar auto VIN numuru, kas ir unikāls 17 kombinētu ciparu kopums katrai automašīnai un visiem motorizētajiem transporta līdzekļiem var noteikt gan auto marku, modeli, tipu, sākotnējo aprīkojumu, gan iegūt ļoti būtisku informāciju, kā piemēram - auto sadursmju skaitu, auto zādzību skaitu, auto izcelsmes vietu un pat servisa gaitas. Nepiesardzība var beigties arī ar zagta auto iegādi, un to var ne tikai atņemt, bet arī pazaudēt samaksāto naudu. Pastāv arī tādi pārdevēji, kas maina automobiļa odometra rādījumus, un to ir visai viegli izskaidrot, jo mazāks būs nobraukums, jo dārgāka būs automašīnas cena.  Visai rūpīgi ir jāseko līdzi arī tam, priekš kā transportlīdzeklis ir ticis izmantots, ja tas tiek izmantots kā taksometrs, ir skaidrs, ka šāds auto būs ar 2 reižu, pat 3 reižu lielāku nobraukumu, nekā privātās automašīnas. Bet, ja pārdevējs nav skops ar informāciju un VIN numura nodošanu pircējam pat pirms auto apskates, tas jau ir ļoti labs rādītājs, kā par pārdevēju, tā uzņēmumu. VIN numurs parasti slēpjas arī ārpus transportlīdzekļa, vadītāja pusē zem vējstikla, tas ir norādīts arī servisa grāmatā un citos dokumentos. Ja pārdevēja informācija sakrīt ar auto vēsturi, tad atliek skatīt ''vaigā'' potenciālo transportlīdzekli, tomēr noteikti nevajadzētu aizmirst par rūpīgu auto apskati arī uz vietas, vienmēr ir jāpārliecinās gan par salona stāvokli, cik ir drošības spilveni, vai darbojas salona gaismas, kāda ir audio sistēma, pat navigācija, gan par auto vizuālo stāvokli, pārbaudot krāsu, vai nav apstrādes pēdas, kā arī pārbaudot bamperu, spoguļus, rokturus, pat stikla stāvokli.

      Auto apskate, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, ir kļuvusi daudz vienkāršāka, gan auto iegāde, gan pārbaude ir kļuvusi par realitāti. Ar unikālo VIN numuru ērti un ātri var pārbaudīt auto stāvokli pat esot mājās, un to var izdarīt pāris sekunžu laikā. Ar dažu eiro investīciju, ietaupot tūkstošus, nenopērkot sliktu auto, izvēloties atskaiti, kas ir vispiemērotākā, ātri, ērti un galvenais detalizēti var ievākt informāciju par auto stāvokli auto vēstures pārbaudes lapās, kā, piemēram, portālā autodna.lv vai pat caur auto tirdzniecības vietnēm, kā, piemēram, strauji augošajā vietnē autoplacis.lv. Ar nieka 17 ciparu un burtu kombināciju visi meli (ja tādi ir) tiek atklāti pāris sekunžu laikā: cik īpašnieku ir bijis transportlīdzeklim, kam auto ir tikts izmantots, kādi ir ražošanas defekti, tehniskie parametri, un, ja arhīvā ir konkrētā auto fotogrāfijas, arī tās būs iespējams aplūkot un salīdzināt ar sludinājumā esošajiem fotoattēliem. Ja automobilis ir ekspluatēts Latvijā, par to var iegūt daudz detalizētāku informāciju, sākot ar reālo degvielas patēriņu un CO2 izmešu daudzumu, beidzot ar precīziem nobraukuma rādījumiem. Sarežģītāk ir ar ievestajiem automobiļiem, jo katram ražotājam ir sava sistēma kā tie fiksē automobili katrā valstī. Kā arī problēmas pircējam var rast konkrētā automobiļa pārdevējs/ oficiālais dīleris, kas nesniedzot nedz informāciju par konkrēto automobili, nedz arī VIN numuru, tā sarežģī informācijas ieguvi. Ja pārdevējs apzināti slēpj informāciju, nesniedzot nepieciešamos datus par auto vēsturi, tātad darījumā, acīmredzot, kaut kas nav tīrs! Bet, ja informācija ir viegli iegūstama, tad ar automobiļa lietošanas vēstures atskaišu starpniecību var izsargāties no pārsteidzīgiem, emocionāliem lēmumiem, pirmkārt, izvērtējot transportlīdzekļa cenas atbilstību un kvalitāti, otrkārt, uzzinot par iepriekšējā (-o) lietotāja (-u) braukšanas ieradumiem, treškārt, izvērtējot automobiļa tehnisko stāvokli. Daudzi iegādājoties automobili balstās uz emocionāliem lēmumiem, tomēr tā jau ir pirmā un visbiežākā kļūda, kuru nudien vajadzētu izskaust. Drīzāk ir jāpārliecinās par auto tehnisko stāvokli un jāpaļaujas uz pārdevējiem, kas potenciālajam pircējam palīdz tikt pie šādas informācijas. Tāds pārdevējs būs ne tikai klientam daudz tuvāks, bet arī cels uzņēmuma reputāciju! Tomēr, lai cik pretimnākošs nebūtu pārdevējs, labāk septiņas reizes nomērīt, nekā vienu reizi griezt, un visprecīzāko informāciju par noskatīto transportu meklēt tieši transportlīdzekļu vēstures pārbaužu lapu esošajā informācijā, turklāt, ja pārdevējs nav skopojies ar savu informāciju, kādēļ gan to nepārbaudīt un nepārliecināties par vārdu patiesumu.

       Par pārdevēju, automašīnu un tās stāvokli, kā arī par tās nepieciešamību palīdzēs lemt autodna.lv lapā esošā informācija. Ir vairāki avoti no kuriem var iegūt informāciju par automobili, informācija ir pieejama no datu bāzēm gan par auto nomas reģistriem, izsolēm, līzinga kompānijām, gan valstu reģistriem, taksometru reģistriem, tā noķerot meli aiz astes vai pretēji, atrodot godīgu auto tirgotāju. No šiem avotiem autodna.lv vietnē var uzzināt automobiļa īpašnieku vēsturi, pat to vai tā ir fiziska vai juridiska persona, vai auto ir reģistrēts kā komerctransports vai privātais transports, redzēt negadījuma vēsturi, arhīva fotogrāfijas, ražotāja defektus, ražošanas vietu, uzzinot, piemēram, vai Vācija ir īstā izcelsmes vieta, kā arī visu tehnisko informāciju par transportlīdzekli. Katra nianse spēlē visai lielu lomu un visam ir savs pamatojums, slēpjot odometra rādījumus, auto var pārdot par krietni lielāku ciparu, norādot Dāniju kā izcelsmes vietu ar vienu īpašnieku, nevis Nīderlandi, arī var spēlēt par labu, jo statistikas dati liecina, ka 62.5% automašīnu, kas tiek importētas no Nīderlandes, ir bijis vairāk nekā viens īpašnieks. Avārijas slēpšanas fakts konkrētajam automobilim var palīdzēt automašīnu pārdod par daudz labāku cenu, jo vidējā cenu starpība ir starp sistu un nesistu mašīnu ir pat 30%. Tādēļ 5, 10 vai 20 eiro investīcija tam, lai uzzinātu patieso situāciju, var glābt no vairāku simtu, tūkstošu izmešanas nebūtībā, un ja auto, sliktākajā gadījumā nebūs zagts, tad izmest tūkstošus par auto, kas izrādās ir bijis taksometrs vai pat cietis avārijā, arī būs zaudējums, kas liks neplānoti un negribēti izmest, ja ne tikpat lielu summu kā iegādātā auto cena, tad krietnu ciparu, lai to glābtu un uzturētu. Bet, ja auto stāvoklis ir uz robežas starp ''vēl braucamu'' un ''vedamu uz utilizāciju'', tas būs pircēja sods un mācība vienlaikus. Tādēļ pirms tiek nopirkts kaķis maisā, drošāk ir laicīgi uzzināt detalizētu informāciju, lai emocionāli pieņemts lēmums nav kreņķi uz ilgu laiku!

 

Lai uzzinātu auto stāvokli pirms iegādes, pietiek tikai ar unikālo 17 ciparu un burtu kombināciju

Ievadi VIN numuru --> Izpēti atskaiti, kas ir vispiemērotākā --> spied ‘’Iegādāties atskaiti’’ --> Izvēlies atskaites veidu --> Piereģistrējies --> Izvēlies norēķinu veidu --> Saņem apstiprinājumu par pirkumu --> PDF atskaite par TL ir gatava lejupielādei --> Jūsu drošība pirmajā vietā!

 

Lai veiksmīgs un drošs pirkums,

Raksts tapis sadarbībā ar pirmo un straujāk augošo auto tirdzniecības portālu Autoplacis.lv un vadošo vēstures atskaišu sniedzēju lietotām automašīnām Eiropā un ASV, Autodna.lv

Par mums

Tici, ka vienā piegājienā, pāris minūtēs var apceļot visus Latvijas autoplačus? Satikt savu sapņu auto pāris "klikšķu" attālumā? Var! Ietaupot gan laiku, gan resursus, piedāvājam izdevīgas alternatīvas ērti: pārdot, pirkt, meklēt un pat salīdzināt automašīnas tiešsaistē, no jebkuras vietas un ierīces. Piesprādzējies un dodamies