Ielogoties

Pieslēgties

Aizmirsi savu paroli?

Izveidot profilu

Es piekrītu Noteikumiem

Reģistrēties

No 1. novembra Latvijā ir atļauts reģistrēt transportlīdzekļus ar stūri labajā pusē

No 1. novembra Latvijā ir atļauts reģistrēt transportlīdzekļus ar stūri labajā pusē

No šā gada 1. novembra Latvijā nu jau ir atļauts reģistrēt vieglos transportlīdzekļus, kuriem stūre atrodas labajā pusē, kas līdz šim tika aizliegts. Izņēmums bija tikai atsevišķām specializētām mašīnām, retro automobiļiem, kā arī transportam, kurš tika ievests Latvijā īslaicīgi.

Šī ir arī laba ziņa latviešiem ārzemēs, kuri vēlas atgriezties Latvijā un jau ir iegādājušies automašīnu, piemēram, Lielbritānijā vai Īrijā. Likuma izmaiņas viņiem arī samazinās izdevumus saistībā ar stūres maiņu šādām automašīnām. Iespējams, ka šis likuma grozījums ļaus palielināt reģistrēto automobiļu skaitu uz tūkstoti iedzīvotāju, jo pēc šī rādītāja Latvija Eiropas Savienībā apsteidza tikai Ungāriju un Rumāniju.

Automašīnām būs jāīsteno virkne tehnisko prasību tieši tāpat, kā līdz šim, taču stūres atrašanās puse nebūs jāmaina. Kā informē Saeimas preses dienests, šādu priekšlikumu komisijas deputāti atbalstīja, atsaucoties uz Eiropas Savienības tiesas spriedumu.

Atbilstoši jaunajām likuma normām tiks precizēti Ministru kabineta noteikumi, kas noteiks, ka automašīnas stūres atrašanās puse nebūs jāmaina, bet mašīnai būs jāatbilst tehniskajām prasībām, lai braukšana uz ceļa būtu droša, šodien sēdē deputātus informēja Ceļu satiksmes un drošības direkcijas pārstāvji.

Likuma izmaiņas trešajā lasījumā vēl jāskata Saeimai.

Par mums

Tici, ka vienā piegājienā, pāris minūtēs var apceļot visus Latvijas autoplačus? Satikt savu sapņu auto pāris "klikšķu" attālumā? Var! Ietaupot gan laiku, gan resursus, piedāvājam izdevīgas alternatīvas ērti: pārdot, pirkt, meklēt un pat salīdzināt automašīnas tiešsaistē, no jebkuras vietas un ierīces. Piesprādzējies un dodamies

Darba laiks

  • Pirmdiena  09:00 - 18:00
  • Otrdiena  09:00 - 18:00
  • Trešdiena  09:00 - 18:00
  • Ceturtdiena  09:00 - 18:00
  • Piektdiena  09:00 - 18:00
  • Sestdiena  Slēgts
  • Svētdiena  Slēgts

Mūsu kontakti

Copyright © 2018. Autoplacis. Visas tiesības paturētas | Noteikumi un nosacījumi

Izstrādāja ITIdent