Ielogoties

Pieslēgties

Aizmirsi savu paroli?

Izveidot profilu

Es piekrītu Noteikumiem

Reģistrēties

31.novembris nebūs, NEAIZMIRSTI par ziemas riepām!

31.novembris nebūs, NEAIZMIRSTI par ziemas riepām!

2018.gada novembris jau lutina ar sniega segu, tomēr paralēli baltajam priekam, atceries par drošību, nomaini savam spēkratam ‘kurpes’!

1.decembrī visām automašīnām, kuru masa nepārsniedz 3500kg jau ir jābūt aprīkotām ar ziemas riepām, tiesa, pat tagad nevajadzētu apsvērt domu savu auto kustināt, ja tas nav aprīkots ar drošām ziemas riepām, jo auto vadāmība uz ceļa ir ļoti nestabila. Riepas būtu nepieciešams mainīt nevis 30.novembrī, bet jau pie pirmajiem mazajiem grādiem, ja naktī termometra stabiņš ir noslīdējis zem nulles, bet dienā ir nedaudz pāri +5 grādiem, vasaras riepām jau jāstāv kastēs!

Runājot par ziemas riepām, nevajadzētu pat pieļaut domu uz tām ietaupīt. Taupot naudu uz ziemas riepām, tiek taupīta nauda uz jūsu dzīvību! Lūko, lai tās ir jaunas un kvalitatīvas, nav ieteicams izmantot tādas riepas, kas ir vecākas par 5 gadiem.

 

Jo kvalitatīvākās ir riepas, jo drošāk ar tām ir atrasties uz ceļa. Ar vecām riepās, pirmkārt, ļoti mainās gumijas stāvoklis – tās paliek cietas, ar tādām pagarinās kā bremzēšanas laiks, tā arī distance. Lai zinātu, kādā stāvoklī ir jūsu spēkrata kurpes, tās ir regulāri  jāpārbauda sākot ar spiedienu, beidzot ar protektoru dziļumu. Ziemā protektoru dziļumam auto riepās ir jābūt dziļākam par 4 milimetriem. Pa pilsētu un šoseju braucot derēs ziemas riepas bez radzēm, savukārt tiem, kas ikdienā brauc pa smilts vai grants ceļiem, piemērotākas būs ziemas riepas ar radzēm. Taču uz neko nevajadzētu pilnībā paļauties, arī uz ziemas riepām, kas ir izcilā stāvoklī, vienmēr ir jāievēro drošs braukšanas ātrums un uzvedība. Pirms braukšanas vienmēr notestējiet auto - izdariet kontroles bremzēšanu un manevrēšanu, uz ceļa ieturiet lielāku distanci, zinot, ka bremzēšanas ceļš ziemā uz slidena ceļa ir daudz garāks, pat līdz 3 reizēm, kā arī, ja jūtat, ka ziemas riepas savu funkciju vairs nepilda, savlaicīgi tās nomainiet.

Tiesa, ka braukšana ar nepiemērotām riepām ir pārgalvīga un nepiedodama! Tas, ka tiek apdraudēta šofera dzīvība, nemaina faktu, ka šoferis, kurš ir bezatbildīgs pret savu auto, riskē un apdraud arī citu cilvēku drošību!

Sods par nepiemērotu auto riepu izmantošanu ir mērāms vairākos desmitos eiro, kas būtu pielīdzināms 30 eiro. Bet sods par neatbilstošu protektoru dziļumu auto riepās ir mērāms no 15 – 55 eiro.

Rūpes par sava auto riepām ir rūpes par savu drošību! Tāpēc seko līdzi sava transporta līdzekļa veselības stāvoklim un galvenais - brauc DROŠI!

 

Tavs padomdevējs,

Autoplacis.lv

 

Par mums

Tici, ka vienā piegājienā, pāris minūtēs var apceļot visus Latvijas autoplačus? Satikt savu sapņu auto pāris "klikšķu" attālumā? Var! Ietaupot gan laiku, gan resursus, piedāvājam izdevīgas alternatīvas ērti: pārdot, pirkt, meklēt un pat salīdzināt automašīnas tiešsaistē, no jebkuras vietas un ierīces. Piesprādzējies un dodamies

Darba laiks

  • Pirmdiena  09:00 - 18:00
  • Otrdiena  09:00 - 18:00
  • Trešdiena  09:00 - 18:00
  • Ceturtdiena  09:00 - 18:00
  • Piektdiena  09:00 - 18:00
  • Sestdiena  Slēgts
  • Svētdiena  Slēgts

Mūsu kontakti

Copyright © 2018. Autoplacis. Visas tiesības paturētas | Noteikumi un nosacījumi

Izstrādāja ITIdent