Ielogoties

Pieslēgties

Aizmirsi savu paroli?

Izveidot profilu

Es piekrītu Noteikumiem

Reģistrēties

Esi atbildīgs – sagatavo savu auto ziemai!

Esi atbildīgs – sagatavo savu auto ziemai!

Ziema nav aiz kalniem - pirmās aizsalušās durvis un sievas jaunā fēna testēšana arī nav tālu. Kaut arī rūpes par auto ir jānes katru dienu, sevišķi svarīgi ir zināt noderīgus padomus par to, kā izvairīties no nepatīkamiem incidentiem, iebraucot ar savu spēkratu ziemā!

Sāls, sals un sniegs - iebraucot ziemā ir noderīgi zināt kā veiksmīgi izkulties vai drīzāk - kā neiekulties ziemas sagādātajās auto problēmās:

1. Ziemas kaste!

Nepaliec aukstumā! Cik ziemas laikā nav spēkratu, kas vientuļi guļ uz sniega vaļņa gaidot pēc palīdzības? Tieši tādēļ, savas un ģimenes drošības dēļ, iekļauj savā mašīnā ziemas piederumu kasti, papildus nodrošinoties ar silto cimdu pāriem, kabatas lukturīti, šalli, segu, akumulatoru, piepīpēšanas kabeļiem, vilkšanas virvi, mobilā telefona lādētāju un pat šokolādes batoniņiem. Galvenais, lai gaidot palīdzību, tu spēj saglabāt siltumu pēc iespējas ilgākam laika posmam.

2. Seko līdzi riepām!

Veic regulāru riepu pārbaudi. Un neaizmirsti ik pa laikam pārbaudīt  riepās spiedienu. Atceries, ka iebraucot ziemā, protektoru dziļumam riepās ir jābūt dziļākam par 4 milimetriem. Riepu protektori vienas sezonas laikā nodilst aptuveni par 1,5 mm - rēķini pats! Jo kvalitatīvākas būs auto riepas, jo lielāku drošību tu sev spēsi garantēt, kā arī riepas vecumam ir liela nozīme, jo gumijai ir tendence ar laiku palikt cietai, kas manāmi pagarinās bremzēšanas laiku un distanci.

3. Šķidrumu pārbaude!

Regulāri seko līdzi šķidruma daudzumam un biežumam, ko lej savā autiņā. Pirms sala pārbaudi kā auto bremžu šķidrumu, tā arī dzeses šķidrumu, eļļas un arī logu šķidrumu. Regulāri seko līdzi tosolam, kas nodrošina motora darba temperatūru un apsildi. Ja tosols nav pietiekošs, tas kādu dienu var nepatīkami pārsteigt ar aizsalušiem logiem, atstājot arī bez salona apkures. Ziemas apstākļiem iegādājies piemērotu vējstikla šķidrumu, ko izmantot aukstā laikā - tas nesasals.

4. Pārbaudi akumulatoru!

Katru rudeni, pirms iestājas ziemas sezona, veic akumulatora pārbaudi, izejot elektronisku testu autoservisa darbnīcā. Akumulators atbild par to, lai mašīnā viss darbotos, grieztos, bet tas ir arī vājākais posms, par kuru ir jānes īpaši lielas rūpes... Padoms - nodrošinies ar kvalitatīvu un pilnībā pielādētu akumulatoru, kas neizbeigsies pēc pāris dziesmu nospēlēšanas.

5. Blīvgumija ar silikonu!

Obligāti apstrādājiet durvju, bagāžnieka blīvgumijas ar silikona aerosolu pirms ziemas sezonas! Pirmkārt, apstrāde ar silikonu izolē trokšņus, otrkārt, aiztur aukstā gaisa ieplūdi salonā, un, treškārt - apstrādāta gumija ar silikonu palīdz izvairīties no durvju rokturu nolaušanas vai deformēšanas, auto durvīm aizsalstot. Salā mitrums kristalizējas un, ja gumija ir neapstrādāta, iekļūt savā auto varēs tikai ar sievas fēna starpniecību,  vai ar vārošu ūdens liešanu uz gumijām, bet raugi, lai straujā temperatūras maiņa nesaplaisā stiklu.

6. Slotiņas!

Ziemā lietus mijas ar sniegu un bieži tiks izmantotas logu tīrāmās slotiņas, tādēļ pievērs uzmanību slotiņu kvalitātei, lai lieki nesaskartos ar nekvalitatīvu slotiņu radītajiem bojājumiem, kā, piemēram, – saskrāpēts stikls. Kvalitatīvas slotiņas izmaksās 10 reizes lētāk nekā stikla maiņa...

7. Lukturi!

Ja runa ir par drošību - naudu žēlot nevajag! Ziemā manāmi pasliktinās redzamība uz ceļa - sniegs, lietus, sals, atstarojoši objekti, tumsa - tas viss traucē mūsu redzei. Neefektīvi, netīri, izdeguši un savu jau nokalpojuši lukturi krietni apdraud kā jūsu, tā arī citu drošību. Tāpēc, lai nepakļautu sevi bīstamai situācijai, kārtīgi parūpējies par sava auto lukturiem.

Kopsavilkums

Šo padomu ievērošana var manāmi tevi glābt no nepatīkama incidenta vai pat vairāku simtu, tūkstošu izmešanas nebūtībā. Lai apavi kalpotu ilgu laiku, tos apstrādā ar speciālu smēri un regulāri spodrina. Tāpat ir ar jebkuru citu lietu. Rūpes par savu auto ir rūpes par savu drošību! Tāpēc seko līdzi sava transporta veselības stāvoklim un galvenais - brauc DROŠI!

Tavs padomdevējs,

Autoplacis.lv

 

Par mums

Tici, ka vienā piegājienā, pāris minūtēs var apceļot visus Latvijas autoplačus? Satikt savu sapņu auto pāris "klikšķu" attālumā? Var! Ietaupot gan laiku, gan resursus, piedāvājam izdevīgas alternatīvas ērti: pārdot, pirkt, meklēt un pat salīdzināt automašīnas tiešsaistē, no jebkuras vietas un ierīces. Piesprādzējies un dodamies